بیمه عمر هنرمندان راه اندازی می شود

زوایای آشکار و نهان دوران مختلف موزه هنرهای معاصر تهران به روایت غلامرضا نامی
تیر 27, 1396
دیکتاتورهای دلنشین در “مزرعه حیوانات”
تیر 27, 1396

بیمه عمر هنرمندان راه اندازی می شود

نشست هم‌اندیشی روسای انجمن‌های تجسمی با مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در محل انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران برگزار شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنربا اشاره به تسویه بدهی انباشته صندوق به سازمان تامین اجتماعی گفت: هنرمندان واجد شرایط با معرفی صنوف و انجمن های فرهنگی و هنری و عضویت در صندوق اعتباری هنر می توانند از طریق این صندوق به سازمان تامین اجتماعی معرفی و از مزایای بیمه بهره مند شوند.

سیدزاده افزود: صندوق اعتباری هنر امسال برای اولین بار بیمه تکمیلی را در قالب سه طرح امید، آرامش و رفاه به خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور ارائه می دهد و اعضا با پرداخت کمتر از 30% از حق بیمه مشمول بهره مندی از خدمات بیمه درمان تکمیلی می شوند.

ایشان تصریح نمود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته صندوق اعتباری هنر در نظر دارد تا موارد کامل تری از بیمه های پوششی را به اعضا صندوق ارائه دهد.

در بخش دیگری از این جلسه به تدوین برنامه های نوین صندوق در جهت رفاه حال هنرمندان اشاره و بیان شد: صندوق اعتباری هنر در نظر دارد در آینده نزدیک بیمه عمر را برای اهالی فرهنگ و هنر راه اندازی نماید تا این طرح، پوششی برای دوران بازنشستگی اعضاء صندوق در سراسر کشور باشد.

ایشان با اشاره به وظیفه ذاتی صندوق اعتباری هنر در جهت حمایت صنفی از فعالان عرصه فرهنگ و هنر برگزاری نشست های مشترک با نخبگان فرهنگی و هنری و تعامل با صنوف و انجمن های ذیربط را مورد تاکید قرار داد.

در این دیدار نمایندگان انجمن ها به ارائه مشکلات موجود در این عرصه پرداختند.

همچنین در این جلسه مقرر شد اعضای هیات مدیره انجمن های تجسمی به عضویت افتخاری صندوق اعتباری هنر درآیند.

منبع خبر هنر آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *